Cegła na ścianie w salonie biała czy czerwona? Aranżacje, inspiracje i porady.

Cegła na ścianie w salonie

Niezwykle popularna w ostatnich latach aranżacja wnętrz za pomocą cegły stała się bardzo pożądanym rozwiązaniem. Cegła jest bardzo modna niezależnie od koloru czy sposobu pozyskania. Czerwona, biała, w formie płytek z fugą czy też ta naturalnie odkuta spod tynku podczas rozbiórki. Jest doskonałym elementem dekoracyjnym, który z powodzeniem ale i z rozsądkiem możemy zastosować w aranżacji naszego salonu.

ściana z cegły w salonie

Ściana z cegły w salonie

 

Moda na nią wzięła swój początek od stylu minimalistycznego, industrialnego, cechującego się surowością. Wiodła w nim prym podkreślając niejako jego niedostępność. Stanowi doskonałe uzupełnienie wystroju mieszkania zarówno w surowym, minimalistycznym stylu industrialnym, gdzie w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami da wspaniały efekt, jak i w stylu rustykalnym i oczywiście skandynawskim.

 

Skąd wziąć prawdziwą cegłę w domu?

Remontując mieszkanie w starej kamienicy albo pomieszczenia w starych domach podczas skuwania starego tynku często ukazuje nam się prawdziwa cegła w kolorze czerwonym. Wiele osób pokrywa w tym momencie cegłę ponownie nowym, białym tynkiem kamuflując starą historię mieszkania. Tymczasem najnowsze trendy dekoracyjne i aranżacyjne pokazują, że jest to prawdziwy hit dający możliwość ukazania oryginalnego charakteru wnętrz. Jeżeli nadarza nam się okazja uzyskania kawałka bądź całej ściany w takiej postaci koniecznie wykorzystajmy to w naszym domu.

ściana z cegły w salonie

Czerwona cegła w salonie

 

Salon z taką ceglaną ścianą będzie prezentował się wyjątkowo i na pewno przyciągnie uwagę naszych gości. To o czym warto pamiętać to odpowiednie oczyszczenie takiej cegły z luźnych pozostałości tynku, odstających elementów, które mogą się obsypywać i prezentować mało okazale. Po wyczyszczeniu takiej ściany cegiełki należy odpowiednio zabezpieczyć specjalnie przeznaczonym do tego preparatem, aby mogły cieszyć oko na długi czas. Środki konieczne do impregnacji znajdziemy w większości marketów.

Cegła naturalna kontra płytka z cegły

Zastosowanie czerwonej cegły we wnętrzu sprawia, że pomieszczenie zyskuje na przytulności i cieple. Trzeba pamiętać, że zabudowanie cegłą całego pomieszczenia może w efekcie przytłoczyć pokój zamiast nadać mu pożądany charakter. Cegłę warto na przykład zastosować na jednej ze ścian podkreślając ją elementami dekoracyjnymi. Możemy również zastosować cegłę aby uzyskać efekt ściany „wyłaniającej się” spod białego tynku.

Jeśli nie jesteśmy posiadaczami mieszkania w starej kamienicy, wręcz przeciwnie, właśnie zakupiliśmy swoje „M” w nowym budownictwie, dobry rozwiązaniem może okazać się zastosowanie na wybranym fragmencie pomieszczenia płytek z cegłą.

płytki cegła na ścianę

Cegiełki wielkością odpowiadają naturalnej cegle, występują również w postaci płyt o większych rozmiarach z gotową już fugą. Sposób ich montowania jest stosunkowo prosty, osadza się je podobnie jak płytki gresowe mocując od razu na ścianie. Są dużo lżejsze od klasycznych cegieł. Niewątpliwie wielkim plusem takich rozwiązań jest to, że nie musimy się martwić o dodatkowe zabezpieczenie ich. Są one już od odpowiednio zaimpregnowane. Taka „okładzina” z cegły to doskonałe rozwiązanie jeśli chcesz odświeżyć swój salon ale nie chcesz pakować się w wielkie remonty, które poza kosztami i czasem dodatkowo wymagać będą dużego sprzątania po ich zakończeniu. Tutaj nakład pracy jest wręcz minimalny.

Zabaw się kolorem – cegła czerwona, biała, czarna

Czerwona cegła jest klasyką. Jeżeli jesteś zwolennikiem jasnym, przestrzennych powierzchni albo najzwyczajniej potrzebujesz wpuścić do swojego salonu więcej światła postaw na białą cegłę. Biały to uniwersalny i ponadczasowy kolor, pasuje do każdego wnętrza, szczególnie odpowiada zwolennikom stylu skandynawskiego, tak bardzo modnego w ostatnich latach. Jeśli masz czerwoną cegłę z odzysku podczas remontu zawsze możesz ją po prostu przemalować na biały kolor.

biała cegła na ścianie

Biała cegła na ścianie

 

Chcesz zaszaleć? Postaw na czerń lub szarość. Cegła w tym kolorze będzie świetnie kontrastowała i podkreślała oryginalność mebli o odważnych kolorach, szczególnie tych jaskrawych. Będzie również dobrze prezentować się w zestawieniu z dodatkami z drewna o barwie naturalnej.

cegła na ścianę do salonu

Z czym łączyć cegłę? Porady aranżacyjne

Cegła w naszym salonie będzie dobrze wyglądać w zestawieniu z surowcami naturalnymi: drewnem, kamieniem a nawet ze stalą. Dobrze komponować się będzie z widocznymi w salonie elementami więźby dachowej, np. jeśli salon wyposażony jest w skosy poddasza. W modernistycznych, loftowych wnętrzach dobrze zestawić cegłę z elementami metalowymi lub szklanymi. Ściana z cegłą tworzy również doskonałe tło, na przykład dla wystawy fotografii, czy to będą nasze rodzinne zdjęcia czy też całkowicie nie związane z nami obrazy, które po prostu nas urzekły.

ściana z białej cegły w salonie

Tak naprawdę sposobów na wykorzystanie cegły w salonie jest bardzo wiele. Od nas zależy, w jaki sposób wkomponujemy cegłę we wnętrze naszego domu. Na pewno jest to element wart naszej uwagi i szerszego rozpoznania w zakresie jej wykorzystania. Cegła w salonie z pewnością nada mu swoistego charakteru i klimatu i sprawi, że będzie to element, od którego nasi goście nie będą mogli odwrócić swojej uwagi.

Zadzwoń lub napisz do nas:

537 903 901

Wyślij mail

Pomożemy w każdej sprawie :)

Holler Box