Instrukcja montażu – wzór Latere

Instrukcja montażu – wzór Latere

 1. Podłoże powinno być suche, stabilne i oczyszczone z zanieczyszczeń, zwłaszcza z kurzu, brudu, olejów, tłuszczów, resztek tynków, powłok malarskich i środków antyadhezyjnych. Uwaga: Należy usunąć wszelkie pozostałości starych tynków, gładzi, farb, tapet oraz innych powłok mogących osłabić przyczepność kleju do podłoża.
 2. Następnie należy zagruntować podłoże, stosując się do instrukcji zawartej przez producenta na opakowaniu środka gruntującego.
 3. Do montażu używamy kleju gipsowego(do przyklejania płyt g-k).
 4. Przed przyklejeniem płytki należy koniecznie zeskrobać nalot z powierzchni kamienia, która będzie przylegała do ściany. Należy także obejrzeć boki każdej płytki i usunąć ewentualne nierówności.
 5. Montaż zalecamy rozpocząć od dołu, a płytki układamy gotową fugą do góry.
 6. Klej należy nakładać pacą zębatą zarówno na ścianę, jak i na płytkę. W przypadku wzorów cegły dozwolone jest nakładanie tylko na płytkę, lecz trzeba po przyłożeniu płytki do ściany dobrze ją docisnąć oraz trochę nią poruszać na boki, aby klej dokładnie się rozszedł. Zwracamy szczególną uwagę, aby klej miał dość rzadką konsystencję oraz został dobrze wtarty w płytkę np. gładką pacą, lub szpachelką przed nałożeniem kleju pacą zębatą.
 7. Kamień gipsowy można przycinać zwykłą piłką do drewna.
 8. Podczas montażu należy korzystać naprzemiennie z kamienia, z kilku różnych opakowań w celu zróżnicowania wzoru.
 9. Podczas układania należy uważać, aby nie zabrudzić klejem powierzchni dekoracyjnej.
 10. Każdą, kolejną warstwę po przyklejeniu należy wypoziomować.
 11. Po zakończonym etapie przyklejania kamienia i jego wyschnięciu, należy całą powierzchnię dwukrotnie zaimpregnować. Zalecana metoda to mokre na mokre, czyli kolejna impregnacja powinna nastąpić jeszcze zanim wyschnie poprzednio nałożona warstwa impregnatu. W przypadku zabezpieczania lakierem akrylowym, dozwolone jest delikatne rozcieńczenie oraz stosowanie jednej warstwy. Ważne: Impregnujemy lub lakierujemy wyłącznie powierzchnię lic płytek, bez malowania powierzchni fug. Fugi nie wymagają zabezpieczania, w razie pojawienia się zacieku na powierzchni fugi, należy od razu zetrzeć go suchą czystą szmatką. Zalecane narzędzie do impregnowania/lakierowania – niewielki, nowy i czystym pędzel z miękkim włosiem.
 12. Drobne różnice w wymiarach, kolorystyce, oraz rodzaju barwienia są zamierzone, w celu uzyskania efektu nieregularnego kamienia naturalnego.
 13. Do zamówienia został dołączony korektor do fugi. W przypadku uszkodzenia powierzchni fugi podczas montażu, należy nanieść korektor małym pędzelkiem na miejsce uszkodzenia.
 14. W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, czy niejasności prosimy o kontakt pod numer 537 903 901. Służymy merytoryczną poradą na każdym etapie prac montażowych.

Zadzwoń lub napisz do nas:

537 903 901

Wyślij mail

Pomożemy w każdej sprawie :)

Holler Box