Mały przedpokój w bloku – praktyczne porady.

URZĄDZAMY MAŁY PRZEDPOKÓJ W BLOKU – PRAKTYCZNE PORADY

 

Przedpokój to pierwszy kontakt z mieszkaniem. To wstęp do naszego królestwa. W mieszkaniu w bloku najczęściej nie zajmuje wiele miejsca, jest ciemny, ciasny i najczęściej kiepsko zagospodarowany przez co często jest miejscem bardzo problematycznym i pomijanym jeśli chodzi o jego aranżacje. Będąc wizytówką naszego mieszkania i zapowiedzią tego, co możemy nasi goście mogą znaleźć dalej powinien być obdarzony większą uwagą przez właściciela. Często poprzez jego nieustawność i niekomfortowe rozmiary bywa dużym problemem jeśli chodzi o jego urządzenie. Oto kilka przydatnych wskazówek, co zrobić, aby nasz przedpokój prezentował się efektownie i z klasą.

Jakie barwy do przedpokoju?

Przedpokój w mieszkaniu w bloku jest najczęściej ciemny z racji braku okien wychodzących bezpośrednio na zewnątrz. Dodatkowo często wąskie i długie korytarze zamykają się niejako w półmroku. Co zrobić zatem, aby wpuścić do niego więcej światła? Po pierwsze zadbajmy o odpowiedni kolor, który pomorze nam zmniejszyć mankamenty tego pomieszczenia ze względu na trudny kształt i ograniczony metraż. Niezastąpiona i nieśmiertelna jest tutaj oczywiście królująca pod względem optycznego powiększania biel. Nie da się nie zgodzić z faktem, że jest to najlepsza barwa do tego typu zadań. Jeśli jednak nie przepadamy za białym kolorem na ścianach warto rozważyć również odcienie beżu, kremu, zimne odcienie błękitu, zieleni, jasnej szarości czy też lekkiego, pudrowego różu.

jasny przedpokój w bloku

Mały przedpokój w bloku, gdzie użyto płytki z fugą w stylu stara cegła.

Uzupełnieniem zasady „gry kolorami” jest zabawa kontrastem. Jeśli ściany i sufit są w barwach jasnych lub w samej bieli, skontrastować możemy je ciemną podłogą lub ciemnymi elementami dekoracyjnymi. Plusem ciemnej podłogi będzie również to, że słabiej widać na niej brud, o co akurat w przedpokoju nie trudno.

Ciekawym rozwiązaniem na ściany w przedpokoju są tapety. Tutaj szczególny nacisk kładziemy na wzory w pasy. Odpowiednio dobrane dodają wnętrzu głębi. Warto zainwestować o materiały o wysokiej odporności na zabrudzenia, gdyż o te w przedpokoju akurat nie trudno.

Najlepsze meble do przedpokoju – chowamy rzeczy

Żeby nasz przedpokój był pomieszczeniem funkcjonalnym warto ustawić w nim odpowiednie meble. Świetnym pomysłem jest zagospodarowanie części przestrzeni (mogą to być często występujące w tej części mieszkania wnęki) dużą, pojemną, zabudowaną szafą z przesuwnymi drzwiami. To świetne rozwiązanie na przechowywanie większości rzeczy, których nie używamy na co dzień. Zimowe ubrania, które w lato nie muszą wisieć na widoku znajdą tutaj swoje miejsce z dala od oczu. To również dobre miejsce na schowanie deski do prasowania czy odkurzacza oraz sporej części codziennej garderoby, jeśli pozostałe pomieszczenia nie są zaopatrzone w osobne szafy. Dodatkowo, jeśli drzwi takiej szafy będą w całości pokryte lustrem, zyskamy powierzchnię doskonale odbijającą światło i powiększającą optycznie korytarz.

przedpokój w bloku

Jeżeli nie chcemy wstawać wielkiej szafy zadbajmy o odpowiednie wyposażenie, pozwalające na utrzymanie estetyki tego miejsca. Stosy porozrzucanych butów nie będą wyglądać najlepiej na wejściu. Warto zainwestować w szafkę na buty, może być w formie otwartej ale odpowiednio poprzegradzanej tak, aby umieszczone w niej obuwie poukładane było ładnie i składnie. Na takiej szafce, oczywiście o odpowiedniej wysokości możemy umieścić siedzisko pełniące funkcję ławeczki. Niezbędne będą również wieszaki na płaszcze i kurtki. Wnękę możemy również zagospodarować otwartymi półkami, nawet pod sam sufit a na nich poukładać estetyczne kosze, które będą świetnym schowkiem na różne „luźne” zazwyczaj rzeczy.

przedpokój wieszka na buty

Więcej światła w przedpokojulampy i lustra

Zaopatrzmy nasz przedpokój w dużą ilość światła. Przy jasnych kolorach ścian i mebli odpowiednio doświetlone pomieszczenie zyska na przestrzeni. Nie ograniczaj się do jednej żarówki na środku sufitu. Punktowe lampy led, kinkiety na ścianach, duża lampa podłogowa w pustym rogu albo mniejsza lampka na szafce z butami doda temu pomieszczeniu przyjemnego nastroju. Utworzenie kilku stref oświetlenia poprzez wykorzystanie różnych źródeł światła zagwarantuje pozytywne pierwsze wrażenie po wejściu do domu.

kinkiety w przedpokoju

Przedpokój nie może funkcjonować bez lustra. Jeśli nie mamy możliwości wstawienia dużego lustra w korytarzu warto zawiesić mniejsze lustro w okolicach drzwi. Każdy potrzebuje zrobić ostatni rzut na swój wygląd zanim wyjdzie do pracy. Dodatkowo lustro optycznie powiększa przestrzeń.

lustro w przedpokoju

Urządzamy przedpokój – dodatkowe tricki i porady

Jest jeszcze kilka porad, z których warto skorzystać przy urządzaniu przedpokoju:

– „otwarty” przedpokój, połączony z salonem lub kuchnią sprawi, że nabierze on charakteru reprezentatywnego. Należy tutaj pamiętać, że styl umeblowania i kolorystyka ścian czy też materiały zastosowane na podłodze powinny być spójne ze strefą, na którą otwieramy pomieszczenie.

– nie przesadzaj z dodatkami. Kilka wyrazistych ale nie przesadzonych elementów w przedpokoju nie przytłoczy a przykuje uwagę i podkreśli jego charakter. Jeśli lubisz zdjęcia powieś kilka w ramkach o kontrastowym do barwy ścian kolorze.

– jeśli Twoje mieszkanie nawiązuje to stylu naturalnego, minimalistycznego to oryginalnym rozwiązaniem zamiast ciężkiego, metalowego wieszaka na kurtki będzie np. gałąź odpowiednio przygotowana.

W urządzaniu swojego przedpokoju postaw na ciekawe ale praktyczne rozwiązania. Dobrze dobrane kolory, estetyczne dekoracje i praktyczne rozwiązania sprawią, że to trudne do zagospodarowania pomieszczenie stanie się prawdziwą wizytówką Twojego domu.

Zadzwoń lub napisz do nas:

537 903 901

Wyślij mail

Pomożemy w każdej sprawie :)

Holler Box